Akcesoria i artykuły szkoleniowe dla psa

W tresurze psa nie ma wyznaczonej granicy wieku, w jakim można zacząć szkolić naszego czworonożnego przyjaciela. Na początek możemy nauczyć go reagowania na swoje imię lub proste komendy. Później możemy, wprowadzać takie komendy jak „siad”, czy waruj. Jednak musimy pamiętać, że ćwiczenie czyni mistrza, co doskonale sprawdza się w przypadku psów, ponieważ świeżo nabyte przez naszego pupila umiejętności utrwalą się szybciej i na długo. Co jest ważne w szkoleniu naszego przyjaciela? Jakiego sprzętu potrzebujemy?

Szkolenie w domu

      Pies jest zwierzęciem, które uwielbia się uczyć i w naszym towarzystwie, z największa przyjemnością podda się szkoleniu. Najważniejsze w tresurze psa jest utrwalenie wyuczonych zachowań w codziennych sytuacjach, zarówno w domu, jak i poza nim. Jeżeli pies wykona komendy poprawnie nagradzajmy czworonoga pysznym smakołykiem i pochwałą. Ważne jest, aby nie przesadzić z liczbą przekąsek, którymi nagradzamy psa,  gdyż możemy, swoim zachowaniem, niezwykle łatwo doprowadzić do nadwagi.

Specjalistyczne smycze i obroże

Warto pamiętać, zanim podejdziemy z psem do szkolenia, o nabyciu odpowiedniej smyczy. Utrapieniem właścicieli czworonogów jest fakt, że psy często „ciągną” właściciela za sobą. Pomóc w tym może metoda chodzenia na luźnej smyczy. Na rynku istnieje wiele rodzajów smyczy. Szczególnie polecane są smycze taśmowe, regulowane, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Smycz taka wykonana jest z najwyższej jakości plecionej.

Uzbrojona jest w metalowy karabińczyk chromowany i przeszyta specjalną nicią, jest produktem bardzo ładnym i wytrzymałym.  Smycz regulowana dodatkowo uzbrojona jest w drugi karabińczyk i dwa pół kółka pozwalające na zmianę długości smyczy do 2.70 metra bieżącego.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bordercolie.pl

Dzięki naszej stronie dowiesz się co jest najlepsze dla twojego pupila! Jaką karmę wybrać? Jakiego psa przygarnąć ze schroniska? Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Odpowiedź na te pytania i wiele innych znajdziesz na naszej stronie, zapraszamy :)