Akcesoria dla psa cz. 2

Wiele osób, zaczynając swoją przygodę z czworonożnym przyjacielem, ma problem w doborze niezbędnych akcesoriów dla psa. Ilość oferowanych przez rynek gadżetów może nas przytłoczyć. Co zrobić żeby wybrać te najpotrzebniejsze i nie dać się zwariować? Ważne, aby akcesoria ułatwiały i umilały życie nam oraz naszym czworonogom.

Podstawowe gadżety

      Jeden z najważniejszych gadżetów w jaki powinniśmy zaopatrzyć naszego pupila to szczotka lub grzebień – w zależności od owłosienia psiaka. Kolejnym bardzo ważnym akcesorium są cążki do obcinania pazurów – oczywiście, jeżeli zdecydujemy się to robić sami. Na rynku pojawiły się również specjalistyczne pasty do zębów oraz szczoteczki, ułatwiające utrzymanie zdrowego uzębienia i jamy ustnej. Przydatne są również preparaty środowiskowe, tzn. preparaty do usuwania brzydkich zapachów, szampony do mycia sierści, środki przeciwko pchłom oraz kleszczom.

Legowiska

Każdy pies zasługuje na swój azyl – kącik, który będzie zarezerwowany tylko dla niego. Dlatego też zanim pies wybierze nasze łóżko, bądź kanapę, warto samemu wybrać mu legowisko. Oczywiście, rynek oferuje ogromną ilość i przerażającą liczbę kolorów,  rodzajów oraz materiałów z jakich wykonane są posłania dla naszych czworonogów. Pies nie przejmuje się kolorami, czy tez designem legowiska – to nie ma dla niego większego znaczenia. Najważniejsza jest wygoda. Warto, aby legowisko było łatwe do czyszczenia i prania, dlatego dobrze jest poszukać takiego, ze ściąganą zewnętrzną powłoką.

Miseczki

Dla psa potrzebujemy dwóch misek: jedna na pokarm, natomiast druga na wodę. Wielkość misek powinna być dostosowana do wielkości psa. Zaleca się stosowanie misek stalowych, które doskonale się sprawdzają i są bardzo trwałe, w porównaniu do misek plastikowych, które trudno utrzymać w czystości. Dobrym rozwiązaniem są miski ceramiczne, które są cięższe, co zapobiega przesuwaniu. W przypadku misek na wodę dla niektórych czworonogów bardziej odpowiednie są miski wykonane z innych tworzyw niż metal, gdyż może nieco zmieniać smak wody.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bordercolie.pl

Dzięki naszej stronie dowiesz się co jest najlepsze dla twojego pupila! Jaką karmę wybrać? Jakiego psa przygarnąć ze schroniska? Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Odpowiedź na te pytania i wiele innych znajdziesz na naszej stronie, zapraszamy :)