Akcesoria dla psa cz.1

Akcesoria dla naszych pupilów stanowią przede wszystkich używane na co dzień obroże, szelki, smycze, kagańce jak również  miski, zabawki, jak również nieco mniej standardowe produkty takie jak: ringówki, czy nawet linki treningowe. Bardzo ważna jest jakość kupowanych przez nas produktów, gdyż właśnie ona gwarantuje bezpieczeństwo, zdrowie, czy samopoczucie naszego czworonoga.

Obroża i smycz

      Komfortowa smycz i obroża jest rzeczą najważniejszą, w którą powinien zaopatrzyć się każdy właściciel psa. Zestaw tychże akcesoriów posiada wiele funkcji, m.in. zapewniają psu bezpieczeństwo podczas wielogodzinnych spacerów i pozwalają na funkcjonowanie psa w stresowych warunkach, np. w wielkim mieście. Bez wątpienia obroże i smycze pełnia również rolę dekoracyjną. Sprawiając pupilowi odpowiedni sprzęt, warto kierować się jakością i wytrzymałością materiałów wykorzystanych do produkcji smyczy i obroży. Należy unikać obroży metalowej, gdyż ta mogłaby kaleczyć psa. Smycz  trzeba dostosować do wagi pupila. Dodatkowo Ważne jest żeby zakupione przez nas akcesoria spełniały wszystkie normy i posiadały atesty.

Smakołyki, gryzaki i zabawki

      Pies musi rozładować swoje wielkie pokłady energii – zwłaszcza kiedy jest jeszcze szczenięciem. Od początku warto przyzwyczajać psa do zabawek dostępnych na rynku, gdyż w przeciwnym razie , pies może zacząć wyżywać się na kanapie lub na butach. Najlepszym wyborem będą piszczące zabawki z lateksu, kulki na smakołyki, piłki, sznury do przeciągania itp.

Warto zaopatrzyć się w smakołyki, którymi będziemy nagradzać swojego zwierzaka. Pozwolą mu one na rozładowanie nadmiaru energii. Najlepsze z nich to miękkie gryzaki, tzw. „śmierdziuchy”, czyli suszone uszy lub podgardla. Na rynku jest jeszcze wiele różnych ciasteczek, przekąsek czyszczących zęby, kosteczki.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bordercolie.pl

Dzięki naszej stronie dowiesz się co jest najlepsze dla twojego pupila! Jaką karmę wybrać? Jakiego psa przygarnąć ze schroniska? Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Odpowiedź na te pytania i wiele innych znajdziesz na naszej stronie, zapraszamy :)