Karma dla psa - którą markę wybrać?

Obecnie na rynku żywności dla psów jest bardzo duży wybór karm i ich producentów. Przy wyborze odpowiedniej karmy nie należy kierować się obietnicami z reklam i napisami na opakowaniu. Najważniejszy w karmie jest skład. To on pokazuje, czy karma, którą chcemy kupić jest dobra.

Wysoka jakość składników

      Wśród karm dla psów są jednak producenci, którym zależy na jakości karmy, a nie tylko na sprzedaży. Wśród nich można wyróżnić firmę Hill’s, Acana, Orijen, Eukanuba, Profilum.

      Karmy te zawierają dużą ilość procentową mięsa, a także witaminy, mikro

i markoelementy, nie posiadają z kolei zbóż lub bardzo niski ich procent. Pożywienie najlepszej jakości posiada także warzywa i owoce, które nadają karmie wyższą wartość odżywczą. Są także źródłem błonnika pokarmowego który wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego.

      Ważnymi składnikami dobrej jakości karm jest: olej rybny zawierający kwasy Omega 3, glukozamina i siarczan chondroityny odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, L-karnityna, która przeciwdziała odkładaniu się tłuszczu, a także witamina A i E, które są silnymi przeciwutleniaczami.

Polecane karmy

      Wśród właścicieli psów największa popularnością cieszą się takie karmy jak: Orijen, Taste of the Wild, Acana. Są to karmy jednak dosyć drogie. Karmy dostępne na polski rynku, tj. Pedigree Pal, Purina, czy Royal Canine otrzymały od 1 do 2 gwiazdek na 6. Wcześniej wspomniane karmy uzyskały ocenę 6/6 lub 5/6.

      Oceny i polecane karmy można znaleźć na stronie internetowej: http://www.dogfoodanalysis.com/, gdzie znajdziemy informacje o karmach, rankingi suchych i mokrych karm. Warto ją odwiedzić przed kupnem odpowiedniej karmy.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bordercolie.pl

Dzięki naszej stronie dowiesz się co jest najlepsze dla twojego pupila! Jaką karmę wybrać? Jakiego psa przygarnąć ze schroniska? Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Odpowiedź na te pytania i wiele innych znajdziesz na naszej stronie, zapraszamy :)